FIMA2017 Gönüllü Çağrısı

Değerli Gönüllümüz,

Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfı olarak, üyesi olduğumuz Federation of Islamic Medical Associations (FIMA) adlı uluslararası kuruluşun şimdiye kadar düzenlenen yıllık toplantılarının en kapsamlısına, birbirinden bağımsız üç büyük etkinlikle ev sahipliği yapacağız.

Sağlık öğrencileri ve mensupları arasında gerek yerel gerekse küresel zeminde ortak hareket etme mekanizmalarının tesis edilmesi ve bu birliktelik aracılığıyla özelde İslam Dünyası’nın genelde ise tüm insanlığın içerisinde bulunduğu buhranlara çözüm aranması hedefiyle, FIMA’nın önümüzdeki 4 yıllık süre için dönem başkanlığını kurumsal gelenekler gereği Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfı olarak biz üstleneceğiz.

Bu sürece dahil olup dünyanın dört bir yanından gelen sağlık öğrencileri ve mensuplarıyla tanışmak, etkinlikler içinde görev almak ve yeniden yapılanma çalışmalarında FIMAyouth vizyonuna katkı vermek ister misiniz?

Cevabınız ‘evet’ ise aşağıdaki bilgileri inceleyerek sayfanın sonunda bulunan kısa yoldan ulaşacağınız formu doldurabilirsiniz.

FIMA2017 organizasyonunda neler olacak?

Temmuz 2017’de yapılacak organizasyon üç ana başlıkta planlandı:
1. 16th FIMAyouth Summer Camp: Looking for the Future Together
2. 34th FIMA Scientific Congress: Congress on Health in Africa
3. 34th FIMA Annual Meeting

FIMAyouth Summer Camp

FIMA Gençlik Yaz Kampı 16-23.Temmuz.2017 tarihleri arasında düzenlenecektir. FIMA’ya üye ülkelerde sağlık alanında eğitim veren fakülte ve yüksek okullarda okuyan veya bu okullardan son 3 yıl içinde mezun olan 300 erkek ile 150 hanım olmak üzere toplam 450 katılımcı, bulunduğu ülkelerde yer alan üye kuruluşlardan onay alarak kampa katılım sağlayabileceklerdir.

Yaz kampı kapsamında 17-20.Temmuz.2017 tarihleri arasında doğa kampı yapılacaktır. Erkekler için Tuzla Belediyesi Kamp Alanı, hanımlar için ise Kocaeli Belediyesi Diriliş Kamp Alanı kamp yerleri olarak belirlendi. Bu dört günlük kampta spor müsabakaları, doğa yürüyüşleri, ülke sunuları, istişare grupları ile kültür ve sanat etkinlikleri yer alacaktır.

Doğa kampının ardından tüm katılımcılar 21.Temmuz.2017’de İstanbul gezisine katılacaklardır. Bu gezilerde uzman rehberler eşliğinde İstanbul’un en güzide mekanları katılımcıların ilgisine sunulacaktır.

FIMA’nın gençlik çalışmalarının kısa, orta ve uzun dönem hedeflerine temel teşkil edecek olan İstanbul Buluşması ise 22.Temmuz.2017’de yapılacaktır. Gün boyu sürecek olan toplantılar, çalışma grupları ve fikir atölyeleri ile FIMAyouth’un stratejik planının belirlenmesi amaçlanmaktadır.

Congress on Health in Africa

Kongre, Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfı ile Sağlık Bakanlığı, İstanbul Medeniyet Üniversitesi ve Federation of Islamic Medical Associations işbirliğinde 20-21.Temmuz.2017 tarihlerinde İstanbul’da WOW Kongre Merkezinde gerçekleştirilecektir.

Ulusal ve uluslararası düzeyde alanında söz sahibi akademisyen, yardımsever, kuruluş temsilcisi, hükümet üyeleri ve insani yardım örgütlerinin temsilcilerinin konuşmacı olarak katılacağı kongrede katılımcılar, Afrika’nın sağlık ve sosyal yapısı hakkında nitelikli ve çözüm odaklı tebliğleri dinleme ve sonrasında fikir üretme şansı elde edeceklerdir.

 FIMA Annual Meeting

Federation of Islamic Medical Associations’ın tam ve ilişkili üye kuruluş temsilcilerinin tamamının katıldığı yıllık toplantı 18-19.Temmuz.2017 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecektir. Bu toplantıda üye kuruluş temsilcileri tarafından geçmiş yıl faaliyetleri, gelecek yıl programları ve mali bilançolar açıklanacak ve yeni Yönetim Kurulu seçilecektir. Bu toplantılar yanında FIMA’nın alt komite toplantıları da yapılacaktır.

 Gönüllü olmak içi başvuru şartı var mı?

Başvurular herkese açıktır. Sayfanın sonunda yer alan başvuru formunu doldurmak ilk aşamada yeterli olacaktır. Daha sonra yapılacak değerlendirme sonrasında katılım durumu için size geri dönüş sağlanacaktır.

 Belirli görev tanımlamaları var mı, ben hangi sorumlulukları alabilirim?

FIMA2017 etkinliğinde gönüllü olacak öğrenciler ve mensuplar etkinliğin tüm süreçlerinde görev paylaşımı yaparak aktif rol alacaklardır. Gönüllüler etkinlik süreçlerinde katılımcı, kolaylaştırıcı ve yönetici pozisyonunda görev alacaklardır.

Katılımcılar, sağlık alanında eğitim veren fakülte ve yüksek okullarda okuyan veya bu okullardan son üç yıl içinde mezun olan kişilerin başvuruları arasından seçilecek ve yaz kampında misafirlerimizle beraber bulunacak olup onlarla eşdeş sorumluluk ve etkinlik paylaşımcısı olacaklardır.

Kolaylaştırıcı olarak belirlenen gönüllülerimiz kongre, kamp ve yıllık toplantı süreçlerinde etkinlikler için gerekli olan fiziki ve teknik altyapıların hazırlanmasının yanında misafirlerin karşılanması, yönlendirilmesi ve katılımcı ve misafirlerle yakın ilişki kurarak, onlardan gelen her türlü talepleri gerçekleştirmek veya yetkililere ulaştırma noktasında sorumlu olacaklardır.

Yönetici olarak görev alacak gönüllülerimiz kolaylaştırıcı eğitimleri, görev eğitimleri ve etkinliklerin gönüllü yönetimlerinde sorumluluk alacaklardır.

 Yabancı dil seviyem iyi değil, ne yapmalıyım?

Etkinlikler çerçevesinde yurt dışından gelen misafirlerimizin ana yoğunluğu oluşturması nedeniyle etkinlik dili İngilizce olacaktır. Bu konuda kendini yeterli bulmasan da başvurunu yapmaktan çekinmemelisin. Değerlendirme neticesinde katılımın onaylanırsa sana uygun bir görev alanı bulunacaktır. İlk yapman gereken dört aylık bir İngilizce çalışma programı belirlemen olacaktır. Bu dönemde arkadaşlarınla iletişim imkanını geliştirebilir, daha etkin pozisyonlarda görev alabilirsin. Vakfımızda halen yürütülen İngilizce eğitim programları hakkında detaylı bilgi almak için Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfı’na uğramayı unutmayınız.

Programın bir kısmına katılsam olur mu?

Program takvimine uygunluk durumunuz önem arz etmektedir. Gönüllü Başvuru Formu’nun ilgili kısmında yaz programlarınızı düşünerek işaretleme yapmanız sağlıklı bir süreç geçirmeniz için gerekli ve önemlidir. Müsait olduğunuz veya olmadığınız günler, doğa kampında yatılı kalma ile ilgili durumunuz gibi temel hususları yazmayı unutmayınız. Temmuz ayında İstanbul’da bulunamayacak olsanız dahi kamp hazırlık sürecinde ve önümüzdeki 4 yıllık süreçte FIMA ve FIMAyouth çalışmalarında yer almak isterseniz formu doldurup alt kısımda belirtmeniz değerlendirmeye alınmanız için yeterli olacaktır.

Burada cevaplarını bulamadığınız her türlü soru, görüş, öneri ve eleştirileriniz için gonulluyonetimi@fima2017.istanbul adresine gönderilerinizi bekliyoruz.

Bu etkinlikte gönüllü olmak ve yeni bir ilişki bütününe katılmak istiyorsanız tıklayınız.

 

 

FIMA2017 Gönüllü Çağrısı

Etkinlik Takvimi

<<Haziran 2022>>
PSÇPCCP
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

HSV Etkinlikler

Kayıtlı yeni etkinlik yoktur.

HSV Duyuru

Congress on Health in Africa: Kayıtlar Başladı

Afrika Sağlık Kongresi Temmuz 2017’de İstanbulda gerçekleştirilecek. Kongre Hayat Sağlık ve Sosyal Devamı

Fitoterapi Eğitimi sonuçlandı.

Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfı bünyesinde Beşikçizade Tıp ve İnsani Bilimler Devamı

Hayat Sağlık dergisinin son sayısı çıktı.

Müze fikri modernitenin ve ona bağlı ilerlemeci zaman algılayışının bir ürünüdür. Zamanı Devamı

FIMA2017 Gönüllü Çağrısı

Değerli Gönüllümüz, Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfı olarak, üyesi olduğumuz Federation Devamı

‘Fitoterapi Eğitimi’ Gerçekleştirildi

HSVkadınkozası olarak organize ettiğimiz ‘Fitoterapi Eğitimi’ programının ilki 18.02.2017 Cumartesi günü BETİM’de geniş Devamı